Biotúra Makromódra

A blog az endometriózisról szól, saját tapasztalatok alapján íródik, érzésekről, kihívásokról, kudarcokról és győzelmekről! Hogy együtt, könnyebb legyen!

Friss topikok

  • bioCsili: Szia, bocsi már régen nem voltam fent. :-( 6 hónapot voltam kint, tanultam és dolgoztam is. A holl... (2013.09.09. 18:18) Mozgalmas péntek - az élet nem áll meg..sőt
  • szél-víz: Michio egyébként 1926-ban született, azaz jelenleg 86 éves. Köszönet az előadásért, jó látni, hall... (2013.01.07. 03:57) Michio Kushi 2012-es előadása
  • bioCsili: Ő is ember, mi sem bizonyítja jobban, minthogy saját maga is keresztül ment komoly megpróbáltatáso... (2012.12.17. 19:59) Már számolom a napokat..
  • bioCsili: Köszönöm! Remélem egyre szélesebb körben ismertté válik a makrobiotika és egyre nő majd azok száma... (2012.12.17. 19:57) Változások - 2009-2012
  • scrts: Az endometriosis pszichoszomatikus hátterének jelentős szakirodalma van, ennek elég jó összefoglal... (2012.10.15. 14:49) Az endo lelki okai

Linkblog

A Medvebarlangban

2012.05.28. 09:54 bioCsili

Szombaton délután 1 körül értünk a Medvebarlanghoz, a Boga völgye felé a hegyre vezető út előtt van egy elágazás, ahol mi most jobbra kanyarodtunk, felfelé a Medvebarlang felé.

Az eső szakadatlanul esett, hol jobban, hol kevésbé. A parkolóban egy kicsit elidőztünk, hogy most neki induljunk-e gyalog esernyő és minden eső elleni felszerelés nélkül, vagy várjunk még.

Közben észrevettük, hogy egy autós felhajt az árusok kirakodóvásárja mellett, így mi is nekiindultunk a hegynek, kocsival.

Pár kanyart azért kellett autóznunk, így a tetőre érve konstatáltuk, szarrá áztunk volna, ha gyalog jövünk fel. :-) A barlangba csoportokat vittek így kb 20 fővel együtt indultunk neki a 900m-es hosszú cseppkőbarlangnak. Mikor a vezetőnk elmondta, hogy a barlangot az 1975-ben fedezték fel, 1500m hosszú, Európa leghosszabb járható és feltárt barlangja, melyből kb 900 m látogatható. 3 nagy teremből áll, melyeket egyenként neveztek el, egyiket gyertyateremnek hívnak, mert az ott álló gyönyörű cseppkövek arra hasonlítanak leginkább, a második nagy termet egy hírek Román férfiról nevezték el, a harmadikat pedig ... na arra már nem emlékszem. Csak ámultam és bámultam, mert én még ilyen szépet életemben nem láttam még.

http://4.bp.blogspot.com/-3_0LxUrGpSo/TmS5yrQbXEI/AAAAAAAALlY/ZfDffOgNmpA/s1600/a14.jpg

Medvebarlang pár csontvázzal egy lukban, mi?! Hát pont nem... A csontvázat a legvégén láttuk, egy igen óriásra nőtt medve maradványai, mely a fénytől, hogy lámpát gyújtanak már kezdett bealgásodni. Az egész barlang telis tele van óriáscseppkövekkel, némelyik egymásba ér, és egyenként több millió évesek vagy több százerzer, a fiatalabbikja, és ha vezetőnk invitálására 250 ezer év múlva visszatérünk, láthatunk két cseppkövet egymásba érni. Hát, mindenképp jövünk! :-) hogy milyen formában, azt még most nem tudhatjuk. :-)

http://www.remeteturul.ro/images/stories/jegbarlang/jegbarlang2.jpg

A barlang lakói közel 150 medve egy földcsuszamlás végett ragadt be ebbe az óriás barlangba, mert sajnos a kijárat elzáródott. Szegények nem tudták, hogy csak pár méter választotta el őket a külvilágtól, egyiküket a másik után felfalva, több évig is élhettek még mire az utolsó egyed is elpusztult.

Az Aggteleki cseppkőbarlangra már nem emlékszem, olyan rég jártam ott, de ez után a lenyűgöző látvány után úgy gondolom, kutya fasza ehhez képest.

Micsoda természeti kincs!!!

 

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://makrobio.blog.hu/api/trackback/id/tr894550306

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása